pozyczki bez dochodow

Wyjście z długów za pomocą pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach

Najczęstszą barierą dla klientów starających się w banku o kredyt jest ich dochód, który nie mieści się w minimalnych progach. Dodatkowo szans na pomoc nie mają nawet osoby zarabiające krocie, ale bez udokumentowanego dochodu w formie umowy o pracę (a działające na kontrakcie lub umowach cywilno-prawnych). Dlatego dla takich klientów firmy pozabankowe przygotowały specjalną ofertę pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach. Co ważne, oferta kierowana jest również do osób, które… wpadły w długi.

Pożyczkowe wychodzenie z kryzysu

Specjaliści przestrzegają, że zaciąganie kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniej grozi wpadnięciem w jeszcze większe długi. To prawda, ale dzieje się tak wyłącznie dlatego, że dłużnicy popełniają zasadniczy błąd i nie konsolidują swoich długów. Pożyczenie gotówki na ich spłatę jest dobrym rozwiązaniem, jeśli pieniądze zostaną zainwestowane we właściwy sposób, wysokość rat obniżona, a one same rozłożone na dłuższy okres, co pozwoli dłużnikowi zachować płynność finansową. Jednak żaden bank nie udzieli kredytu osobie z długami, a i same firmy pożyczkowe coraz mniej chętnie patrzą na takich klientów. Istnieją na rynku pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach są więc dla dłużników fantastycznym rozwiązaniem i sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia raz na zawsze. O popularności takich ofert można wnioskować po statystykach publikowanych przez niektórych pożyczkodawców – korzysta z nich nawet jedna trzecia wszystkich ich klientów!

Fenomen pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach

Za tym fenomenem stoi nie tylko wyciągnięta do dłużników ręka i sprzyjające warunki pożyczkowe. Na wzrostowy trend zaciągania takich zobowiązań wpływa również przyjazna forma pożyczki i łatwość w jej uzyskaniu oraz wysokie górne limity kwotowe. Po pożyczkę bez zaświadczeń o wysokości swoich zarobków sięgają również osoby, których wnioski kredytowe zostały odrzucone w banku, a które posiadają doskonałą sytuację finansową. Osoby samozatrudnione, pracujące na kontraktach, umowach zlecenie czy o dzieło – zwłaszcza artyści i freelancerzy – często zarabiają znacznie więcej niż średnia krajowa, ale dla banków nie są wiarygodni ze względu na brak stałego źródła dochodu. Dla takich klientów pożyczki bez zaświadczeń są nie tylko ostatnim sposobem na uzyskania dofinansowania, ale przede wszystkim sposobem o wiele łatwiejszym i pozbawionym tak sformalizowanej ścieżki jak w banku.

Co przyniesie przyszłość?

Wnioskując po rosnącej liczbie osób pragnących wyjść z długów oraz coraz wyższych wymaganiach banków względem swoich klientów można przyjąć, że ten typ pożyczki będzie się cieszył z roku na rok jeszcze większą popularnością. Brak konieczności udowadniania, ile się zarabia i przyznawania się we wniosku do swoich dochodów z pewnością uwolni też nieco zamkniętą niszę klientów, którzy nie decydują się na pożyczkę tylko dlatego, aby nie ujawniać tych danych. Pożyczki tego typu nie wyprzedzą może błyskawicznych pożyczek online, ani nie pokonają w rankingach chwilówek na dowód, jednak z pewnością staną się silnym fundamentem rynku finansowego.

Dodaj komentarz