pożyczka na umowę o dzieło

Dla kogo dostępna jest pożyczka na umowę o dzieło?

Osoby uzyskujące dochody z tytułu pracy na umowę o dzieło często zastanawiają się, czy w ich przypadku w ogóle możliwe jest uzyskanie jakiejkolwiek formy kredytu konsumenckiego. Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim pod tą definicją podpadają również usługi instytucji pożyczkowych, a nie tylko kredyty w bankach. W tym ostatnim przypadku jakikolwiek kredyt bez posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony będzie rzecz jasna raczej trudny do uzyskania. Jeżeli jednak chodzi już o ofertę wielu obecnych na polskim rynku instytucji pożyczkowych, to pożyczka na umowę o dzieło okazuje się opcją jak najbardziej dostępną.

Jednocześnie warto jednak zdawać, że nawet w przypadku typowej pożyczki na oświadczenie możemy mieć do czynienia z różnymi formami dodatkowej weryfikacji naszych stałych dochodów ze strony pożyczkodawcy. Na co się więc przygotować przed złożeniem wniosku o szybką pożyczkę bez zaświadczenia o dochodach? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pożyczka na umowę o dzieło a weryfikacja zdolności kredytowej

Jak już była o tym mowa, pozabankowa pożyczka na umowę o dzieło najczęściej będzie tzw. pożyczką na oświadczenie. Co jednak dokładnie oznacza ten termin? Mówiąc najprościej, wypełniając wniosek o przyznanie nam pożyczki na umowę o dzieło podajemy w owym wniosku wysokość osiąganych przez nas miesięcznych dochodów, oczywiście razem z podstawowymi informacjami osobowymi. Następnie pożyczkodawca sprawdza nasze dane w określonych rejestrach, jak BIK, KRD, BIG i tak dalej. Jeżeli weryfikacja ta przebiegnie pozytywnie, otrzymujemy pożyczkę na konto nawet w kilkanaście minut od momentu akceptacji wniosku.

Zdarza się jednak, że pożyczkodawca będzie chciał w dodatkowy sposób zweryfikować naszą sytuację finansową a także prawdziwość danych na temat osiąganych przez nas dochodów, które to dane podaliśmy we wniosku pożyczkowym. W takiej sytuacji coraz większa liczba dzisiejszych instytucji pożyczkowych korzysta z aplikacji w rodzaju Kontomatik albo Instantor. Programy służą zarówno do potwierdzania danych osobowych klienta, jak też częściowej weryfikacji zdolności kredytowej. Ten ostatni czynnik jest możliwy dzięki temu, że oprócz danych osobowych Kontomatik oraz Instantor pobierają również historię rachunku bankowego za ostatnie kilka miesięcy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-umowe-o-dzielo/

Inne możliwe formy weryfikacji

W przypadku niektórych instytucji pożyczkowych konieczne może być przesłanie pożyczkodawcy wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3 lub 6 miesięcy. Warto dodać, że czasami jest to wymóg obligatoryjny, aby móc uzyskać pożyczkę, a czasami opcja, po którą pożyczkodawca sięga w określonych przypadkach. Ta druga sytuacja najczęściej ma miejsce wówczas, kiedy nasza historia w bazach nie jest zupełnie pozytywna, nie mamy żadnej historii kredytowej lub też podane przez nas informacje we wniosku o przyznanie pożyczki budzą wątpliwości.

Inny scenariusz to rzecz jasna osobiste negocjowanie warunków pożyczki z telefonicznym konsultantem firmy pożyczkowej. W takim wypadku przebieg procesu weryfikacji naszej zdolności kredytowej jest tak naprawdę najbardziej elastyczny, ponieważ to de facto od nas w dużej mierze zależy, w jaki sposób przekonamy pracownika pożyczkodawcy, iż posiadamy realną zdolność do spłaty pożyczki.

Dodaj komentarz