darmowe pozyczki

Pożyczki za 0: najważniejsze informacje

Darmowe pożyczki przy RRSO wynoszącym 0% to aktualnie chyba najbardziej popularna forma promocji, przy pomocy której instytucje pożyczkowe starają się zwrócić uwagę nowych klientów. Wiele z pożyczek przy RRSO 0% jest dostępnych całkowicie online i na dodatek przy bardzo uproszczonej procedurze wnioskowania oraz weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Z jednej strony stanowi to oczywiście okoliczność korzystną z perspektywy pożyczkobiorców. Z drugiej jednak strony bardzo często zapominamy, że również pożyczki za 0 są zobowiązaniami finansowymi, które musimy spłacić w określonym terminie. Co więcej, brak terminowej spłaty “darmowej pożyczki” może zakończyć się bardzo przykrą niespodzianką.

Jak mądrze pożyczać pozabankowo?

Czy takie rozwiązania, jak pożyczki za 0 stanowią opcję atrakcyjną dla klientów? Oczywiście, że tak. Pamiętajmy jednak, że tego typu oferty zawsze mają charakter promocji, tj. nie stanowią oferty standardowej danej firmy. Instytucja pożyczkowa przedstawia nam możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki na promocyjnych warunkach oznaczających Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania na poziomie 0%, co oznacza brak jakichkolwiek bazowych kosztów pożyczki, takich jak jak na przykład prowizja czy odsetki. Aby jednak móc skorzystać z promocji, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania jej regulaminu.

W jaki sposób może dojść do złamania regulaminu promocji pożyczki za 0? Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy nie spłacimy zobowiązania w przewidzianym przez umowę terminie. W takiej sytuacji promocja przestaje nas obowiązywać, co najpewniej będzie oznaczać konieczność spłaty pożyczki zgodnie ze standardową tabelą kosztów. Bardziej szczegółowe informacje na temat sposobu działania pożyczek za 0 można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/

Co robić w przypadku problemów ze spłatą?

Warto pamiętać, że obecnie wiele firm pożyczkowych udostępnia swoim klientom możliwość przedłużenia okresu trwania pożyczki. Często dotyczy to również pierwszych pożyczek za zero.

Należy jednak pamiętać, że wniosek o przedłużenie pożyczki możemy złożyć jedynie przed upływem czasu na spłatę, który został określony w umowie. Warto również czytać regulaminy firm pożyczkowych w celu zapoznania się z dokładnymi warunkami przedłużenia umowy. Czasami wniosek o przedłużenie umowy możemy złożyć jedynie nie później, niż na 7 dni przed datą zakończenia umowy bazowej. Oznacza to, że jeżeli np. data spłaty naszej pożyczki została ustalona na dzień 30 września, wniosek o przedłużenie umowy możemy złożyć nie później, niż 23 września.

Warto także mieć świadomość, że koszty związane z przedłużeniem pożyczki nie wliczają się w RRSO. Oznacza to konieczność uiszczenia jednorazowej prowizji za przedłużenie a reguła ta dotyczy również pierwszych, darmowych pożyczek. Wysokość prowizji za przedłużenie pożyczki najczęściej będzie zależeć od okresu przedłużenia(im bardziej przedłużamy umowę, tym większa wysokość prowizji).

Dodaj komentarz